Bez tego nie uzyskasz lustrzanego poleru na powierzchni

Bez tego nie uzyskasz lustrzanego poleru na powierzchni

To jak lustrzana jest powierzchnia danego przedmiotu zależy od stopnia oraz kąta odbicia światła. Jeśli światło pada na powierzchnię chropowatą to pada ono pod różnymi kątami i zatem jest odbijane w wielu różnych kierunkach czyli rozpraszane.

Światło padające natomiast na gładką powierzchnię odbija się w tym samym kierunku i są nadal równoległe Dzięki temu jesteśmy w stanie zobaczyć w zwierciadle obraz, który tak wiernie odwzorowuje każdy szczegół przedmiotu.

Stąd łatwo wyciągnąć wniosek że aby uzyskać lśniącą powierzchnię należy ją maksymalnie wygładzić.  Zatem w procesie polerowania wyrobów jubilerskich kluczem do sukcesu są etapy poprzedzające etap końcowy – samego polerowania, czyli szlifowanie i gładzenie.

Na powyższym zdjęciu widać w powiększeniu bardzo chropowatą powierzchnię, której nie udało się do końca wygładzić zatem poler nie będzie lustrzany.

Tutaj, powierzchnia pierścionka została odpowiednio przygotowana w wygładzarce odśrodkowej i  dzięki temu po polerowaniu w uzyskany został  lustrzany poler.

Bądź na bieżąco
z najnowszą technologią
obróbki maszynowej
– odwiedź nas
na następnych targach

Kalendarz targów